بهینه سازی سایت چیست ؟

4 copy - بهینه سازی سایت چیست ؟

بهینه سازی و سئو سایت شامل چه چیزی می شود؟

بهینه سازی سایت چیست ؟اگر بخواهیم تعریفی برای بهینه سازی وب سایت داشته باشیم به زبان ساده می توانیم بگوییم میخواهیم کاری کنیم که اگر کاربری به سایت مراجعه نمود، از بودن در وب سایت لذت ببرد.

اما چطور مخاطبین خود را راضی کنیم؟

برای پاسخ به این سوال که در واقع دلیل اصلی بهینه سازی سایت نیز هست، خودمان را جای یک کاربر قرار می دهیم تا ببینیم چه چیزی برای بهینه کردن یک وب سایت لازم است.
ما در اینجا تصور می کنیم با یک عبارت ساده نظیر “سئو سایت” و یا کلمه مشابه دیگری مانند “بهینه سازی سایت” کاربری پس از جستجو در نتایج گوگل، وارد وب سایت ما می شود. همین جا دست نگه دارید تا نکته اول را به شما بگوییم.

تنظیم صحیح عنوان سایت و متا تگ توضیحات و کلمات کلیدی

چیزی که یک کاربر در موتور جستجو ملاحظه می کند چیزی جز عنوان سایت و تگ توضیحات آن نیست. در واقع شما هنگامی که هر عبارتی در گوگل جستجو می کنید، عنوان سایت و توضیحات کوتاه آن را خواهید دید. حال که خودتان را به جای کاربر قرار داده اید، ترجیح می دهید روی کدام سایت کلیک کنید و وارد آن شوید. مسلما آن نتیجه ای برای شما جالب تر خواهد بود که نوشته جذاب تری داشته باشد.

نکته :

پس یک نکته اساسی در اینجا این است که نوشتن عنوان و توضیحات اگر تنها برای کسب سئو بهتر باشد ممکن است به سایت شما لطمه بزند. بنابراین سایت شما، باید دارای عنوانی باشد که علاوه بر جذابیت، دارای کلمات کلیدی شما نیز باشد. پس از تکرار بی جهت کلمات کلیدی خود در این دو بخش از سایت پرهیز کنید.
تگ کلمات کلیدی نیز چون از دید گوگل منسوخ شده است اهمیت چندانی ندارد اما اگر میخواهید یک سئو بی نقص و کامل داشته باشید و همچنین در موتور جستجوهای دیگر نظیر بینگ، یاندکس و … رتبه مناسبی بگیرید استفاده از تگ کلمات کلیدی همچنان الزامی است.البته زیاده روی در این بخش نیز می تواند به سئو سایت شما لطمه بزند. استفاده از 6 کلمه یا عبارت کلیدی برای هر صفحه از سایت بصورت مجزا بسیار عالی است.

مطب پیشنهادی :
چگونه بهترین عنوان برای سئو را انتخاب کنیم

امیدوارم به اندازه ی کافی در رابطه با بهینه سازی عنوان سایت و بهینه سازی تگ توضیحات ، توضیح داده باشیم و شما بتوانید ترکیبی از سئو سایت و بهینه سازی سایت برای این بخش را به خوبی انجام دهید.

طراحی سایت اراک

تهران - خ دادمان - خ درختی - طراحی سایت اراک
اراک - خیابان جهرم - طراحی سایت اراک,
تهران, ایران 09353132500
تلفن: 09353132500
تلفن دوم: 09199631325
رایانشانی: m.ali.kianpoor@gmail.com
URL: https://webdesignarak.ir
تز انلاین

اموزشاموزش بهینه سازی سایتاموزش سئو سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *