تاریخچه سئو چیست و سئو سایت از کجا بوجود آمد

سئو و بهینه سازی سایت از کجا بوجود آمد؟

تاریخچه سئو چیست و سئو سایت از کجا بوجود آمد؟تا کنون مقالات بسیاری از سئو منتشر شده است. اما ممکن است یک سوال اساسی در ذهنتان بوجود بیاید که سئو از کجا بوجود آمد.

در این مقاله به توضیحاتی درباره تاریخچه سئو سایت و بهینه سازی سایت خواهیم پرداخت.

00 1 300x176 - تاریخچه سئو چیست و سئو سایت از کجا بوجود آمدپس پیدایش پدیده ای جهانی به نام اینترنت چندی نگذشت که منابع اطلاعاتی یا همان وب سایت ها در اقصی نقاط دنیا اطلاعات را در اختیار سایر کاربران قرار دادند. در آن دوره خبری از سئو نبود و بهینه سازی سایت اصولا معنایی نداشت. هر کس برای دسترسی به اطلاعات سایر سایت ها باید اطلاعات آن سایت را حتما از شخص خاصی میگرفت.

دایرکتوری وب

کارشناسان پس مدتی متوجه وجود این نقص در این سیستم شده و در جستجوی پیدا کردن راه حل بودند. راه حل اولیه استفاده از دایرکتوری وب و یا همان فهرست بود. به این صورت که تمام سایتها در یک وب سایت مرجع دخیره و این لیست قابل دسترس عموم بود. اما تا اینجای کار نیز سئو سایت وجود خارجی نداشت و هنوز پا به عرصه فناوری نگذاشته بود. پس از مدتی و با افزایش تعداد وب سایت ها در دنیای مجازی کنترل و نمایش آنها توسط دایرکتوری های وب به امری غیر ممکن تبدیل شد به نحوی که استفاده از دایرکتوری ها با این همه عظمت و وسعت کار را برای کاربران سخت کرده بود. اما پدیده دیگری که روی کار آمد و دایرکتوری ها را به باد فراموشی داد چیزی نبود جز موتور جستجوی وب.

مطب پیشنهادی :
بررسی اصول و ریشه سئو سایت

موتور جسنجو

کاری که برای نخستین بار موتور جستجوی گوگل مبدع آن بود و شاید نقطه عطفی برای وسعت فعلی این شرکت فوق العاده بزرگ بود. با پیدایش موتور جستجو فرآیند دسترسی به محتوا بسیار آسان تر از قبل شده بود و روز به روز بیشتر از قبل مورد استفاده قرار میگرفت. با محبوبیت موتور جستجو و کنار رفتن دایرکتوری ها زمینه کاری برای برخی افراد سودجو و اسپمرها فراهم گردید تا از طریق موتور جستجو کاربران را به هر نحوی به سایت خود هدایت کنند. سئو سایت و بهینه سازی محتوا نیز از همین زمانها بدنیا آمد.

در واقع موتور جستجو برای برطرف کردن صحیح نیاز کاربر روز به روز پیشرفته تر شد و سایت ها نیز برای بدست آوردن نتایج مناسب نیازمند قوانینی شدند که به بیان امروزی این قوانین سئو نام دارد. همچنین پس از مدتی تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت نیز پدیدار شد که در مقالات بعدی بصورت تخصصی روی این زمینه مقالاتی منتشر خواهیم نمود.

امروزه موتورهای جستجو به قدری قدرتمند شده اند که کمتر شاهد این خواهیم بود که نتایج نادرست به کاربران نمایش دهند. در صدر موتور جستجوهای قدرتمند نیز موتور جستجوی گوگل قرار دارد که الگوریتم های بسیار پیچیده خود را دارد و سئو را به امری تخصصی تبدیل نموده است. همچنین موتور جستجوهای دیگری از جمله بینگ و یاندکس نیز محبوبیت خاص خود را دارند و در برخی کشورها بسیار مورد پسند می باشند. مثلا موتور جستجوی یاندکس در کشور روسیه حتی از موتور جستجوی گوگل نیز پراستفاده تر است اما در کشور عزیزمان ایران گوگل قهرمان بلامنازع در رقابت موتورهای جستجو است و تقریبا موتور جستجوهای دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند.

مطب پیشنهادی :
تاثیر تگ h1 بر سئو سایت

طراحی سایت اراک

تهران - خ دادمان - خ درختی - طراحی سایت اراک
اراک - خیابان جهرم - طراحی سایت اراک,
تهران, ایران 09353132500
تلفن: 09353132500
تلفن دوم: 09199631325
رایانشانی: m.ali.kianpoor@gmail.com
URL: https://webdesignarak.ir
تز انلاین

اموزشاموزش بهینه سازی سایتاموزش سئو سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *