چگونه لینک دهی داخلی برای سئو سایت انجام بدهیم؟

2 copy 4 - چگونه لینک دهی داخلی برای سئو سایت انجام بدهیم؟

آموزش لینک دهی داخلی

چگونه لینک دهی داخلی برای سئو سایت انجام بدهیم؟اگر میخواهید سئو داخلی مناسب داشته باشید ، لینک دهی داخلی باید درست و اصولی باشد. در این مقاله با ما همراه باشید تا آموزش لینک دهی داخلی را برای شما موشکافی نماییم. این مقاله در سال 2018 طبق آخرین الگوریتم های گوگل تهیه شده است.

هدف از لینک دهی داخلی در سئو چیست؟

اگر درک کنید که منظور از لینک دهی داخلی و حتی لینک دهی خارجی، می توانید بسیار آسان آن را انجام دهید و سکان دار سئو سایت خود باشید. در ادامه با ما همراه باشید.

ما سعی میکنیم این موضوع را با یک مثال در زندگی روزمره بازگو کنیم تا آن را درک نمایید.

فرض کنید از شما میپرسند مغازه تعمیرات کامپیوتر کجاست. کاری که شما می کنید این است که آدرس یک مغازه را بدهید. حال فرض کنید گوگل میخواهد بداند صفحه سئو سایت در وب سایت ما کدام است؟ راه آدرس دهی به گوگل نیز از طریق لینک دهی است. شما با لینک دهی داخلی و لینک دهی خارجی به گوگل می گویید کدام صفحه از سایت در رابطه با چه موضوعی است و به نوعی گوگل را هدایت می کنید. البته به تذکر زیر دقت نمایید

  • تذکر : اگر وب سایت شما تازه کار است و هنوز در گوگل ایندکس نشده است لینک دهی داخلی بسیار مفید است و کمک می کند شما صفحاتی را که دوست دارید و روی سئو آن کار کرده اید در صفحه اول گوگل قرار گیرد. اما اگر سایت شما در گوگل دارای جایگاهی است، باید لینک دهی داخلی و خارجی بر حسب صفحه ای که در گوگل دارای نتیجه است صورت گیرد. برای مثال اگر در سایت 7سئو، کلمه سئو سایت با صفحه اصلی در نتایج گوگل نمایش داده می شود، باید لینک دهی ها هم به صفحه اصلی سایت اضافه شود.
مطب پیشنهادی :
چگونه مقالاتمان بهتر ایندکس می شوند؟

چگونه لینک دهی داخلی کنیم؟

به مهمترین بخش رسیدیم. نحوه انجام لینک دهی داخلی سایت. این بخش را با دقت مطالعه نمایید و اگر لازم میبینید چند بار بخوانید تا اشتباهی صورت نگیرد. چرا که اشتباه در این بخش ممکن است منجر به از بین رفتن کل زحمات شما در سئو شود.

مرحله 1 – ابتدای کار شما باید کلمات کلیدی خود را انتخاب نمایید. چند تا از کلماتی که انتخاب می کنید باید کلمات اصلی شما و چند کلمه هم باید مواردی با اهمیت کمتر باشد.

مرحله 2 – برای هر کلمه یک صفحه از سایت را مشخص کنید. دقت کنید که فقط 1 صفحه باید مربوط به هر کلمه باشد. البته می توان برای چند کلمه از یک صفحه استفاده نمود ولی نمی توان برای یک کلمه از چند صفحه استفاده کرد.

مرحله 3 – اولویت کلمات کلیدی را مشخص نمایید. بعضی کلمات هستند که اهمیت زیادی دارند. به آنها اولویت 1 بدهید. بعضی کلمات کم اهمیت تر را اولویت 2 بدهید. برخی کلمات هم هستند که ممکن است مربوط به صفحات دیگر که اهمیتی ندارند، باشد. به آنها اولویت 3 بدهید.

مرحله 4 – شروع به خواندن متن صفحات سایت کنید. از صفحه اصلی شروع کنید. در میان متن های صفحه دنبال کلمات کلیدی بگردید و تقریبا در هر 100 کلمه 1 کلمه را به صفحه ای که در مرحله دو مشخص کرده اید لینک دهید.

در رابطه با تعداد لینک ها هم نکته زیر را مطالعه نمایید:

  • نکته: اگر در یک صفحه 1000 کلمه دارید، 10 لینک می توانید بدهید. از این 10 لینک، 6 لینک با اولویت 1 باشد، 3 لینک با اولویت 2 و 1 لینک هم با اولویت 3 باشد. البته در برخی متن ها تغییر جزئی این نسبت مشکلی ایجاد نمی کند. ضمنا اگر تعداد کلمات کلیدی داخل متن کم است، نیاز نیست کلمه اضافه کنید و به همان مقدار کم اکتفا کنید.
  • نکته: در هر صفحه ای هستید، نیاز نیست به همان صفحه لینک بدهید. برای مثال با کلمات خود که به صفحه اصلی مربوط است، در صفحه اصلی نیاز نیست آن کلمات را لینک کنید.
مطب پیشنهادی :
تاثیر تگ h1 بر سئو سایت

مرحله 5 – لینک های خود را چک کنید. پس از لینک دهی و ذخیره کردن نوشته خود، لینک ها را چک کنید که اشتباها به صفحه دیگری داده نشده باشد.

کار تمام است. شما یکی از فاکتورهای سئو داخلی را آموخته اید.البته اگر شک دارید که لینکدهی ها درست انجام می شود یا خیر، این کار را به یک کاردان بسپارید.

طراحی سایت اراک

تهران - خ دادمان - خ درختی - طراحی سایت اراک
اراک - خیابان جهرم - طراحی سایت اراک,
تهران, ایران 09353132500
تلفن: 09353132500
تلفن دوم: 09199631325
رایانشانی: m.ali.kianpoor@gmail.com
URL: https://webdesignarak.ir
تز انلاین

اموزشاموزش بهینه سازی سایتاموزش سئو سایتاموزش لینک سازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *