تاثیر پسوند دامنه بر سئو سایت – قسمت دوم

2 copy 2 - تاثیر پسوند دامنه بر سئو سایت - قسمت دوم

بررسی تاثیر پسوند دامنه بر سئو سایت قسمت دوم را در اینجا مطالعه نمایید

در تاثیر پسوند دامنه بر سئو سایت قسمت اول به توضیحاتی در این باره پرداختیم. اما بحث اصلی در رابطه با پسوند دامنه و رابه آن با سئو و بهینه سازی سایت به این قسمت از مقاله موکول شد.

و اما ادامه بحث: اگر خاطرتان باشد گفته بودیم استفاده از دامنه رایگان به هیچ وجه توصیه نمیگردد مگر برای تست کردن سایت خود که حتی هنگام تست کردن هم گفتیم نباید اجازه دهید مطالب شما در موتور جستجو ایندکس شود.

انتخاب پسوند مناسب برای سئو سایت - قسمت دوم

حال به دامنه های دیگر میپردازیم

بسیاری معتقدند که دامنه دات کام تاثیر بیشتری بر سئو سایت دارد و دامنه های دیگر کمتر و نیز تاثیر کمتری برای دامنه ملی قائلند اما باید بگوییم که این تصورات اشتباه است. شما هنگامی که می خواهید تاثیر نام دامنه بر سئو سایت را بررسی کنید اول باید ببینید سایت شما در چه زمینه ای فعالیت می کند. دامنه دات کام به این دلیل متناسب تر به نظر می رسد که در بردارند تمام فعالیت ها می باشد و همه نوع سایت می باشد پس مسلما در سئو رتبه خوبی خواهید یافت. اما همانطور که در قسمت اول اشاره نمودیم هر پسوند دامنه متعلق به نوع خاصی از فعالیت می باشد و اگر شما بتوانید دامنه ای انتخاب نمایید که پسوند آن متناسب با فعالیت شما باشد قطعا می توانید به نتایج خوبی در سئو دست پیدا کنید.

اما شاید این سوال در ذهنتان به وجود آید که دامنه ملی در مورد چه کاری است؟

می توان گفت دامنه ملی نیز مانند دامنه دات کام قابل استفاده در هر موردی می باشد و تنها یک تفاوت در آن وجود دارد. در دامنه آی آر یا همان دامنه ملی برای اینکه نتایج بهتری در سئو بدست آورید بهتر است از زبان فارسی استفاده نمایید و استفاده از این نوع دامنه برای سایتهای انگلیسی زبان توصیف نمی گردد. اگر چه ممکن است سایتهایی بیابید که علیرغم استفاده از دامنه ملی و متن های انگلیسی نتایج خوبی داشته باشد. نکته ای که در سئو سایت همواره باید به آن توجه است این است که در سئو هیچ چیز غیر ممکن نیست و هیچ چیز بعید نیست اتفاق بیفتد که بد و خوب این اتفاقات مربوط به فعالیت خودمان است.

مطب پیشنهادی :
چرا باید سئو ادامه دار باشد؟

مثال :

و اما مسئله دیگر اینکه اگر شما سایتی دارید و بخواهید پسوند دامنه آن را تغییر دهید. برای مثال tezonline.ir موجود بوده و می خواهیم آن را به tezonline.com تبدیل کنیم. به هیچ وجه کاری نکنید که سایت شما با هر دو دامنه باز شود طوری که از redirect  301 استفاده ننماییم. این نوع از انتقال بر سئو شما تاثیر منفی نخواهد داشت و تمام اعتبار شما را انتقال خواهد داد. البته توصیه می کنیم که اگر سایت شما با پسوند آی آر در نتایج جستجو و … شناخته شده است و شما پسوند دیگری میخرید هرگز آی آر را روی دامنه جدید ریدایرکت نکنید. البته اگر این کار را انجام دهید نیز اتفاق خیلی تلخی نخواهد افتاد اما بهتر است تا حد امکان برای حفظ کیفیت نتایج سئو آن را رعایت کنید.

طراحی سایت اراک

تهران - خ دادمان - خ درختی - طراحی سایت اراک
اراک - خیابان جهرم - طراحی سایت اراک,
تهران, ایران 09353132500
تلفن: 09353132500
تلفن دوم: 09199631325
رایانشانی: m.ali.kianpoor@gmail.com
URL: https://webdesignarak.ir
تز انلاین

اموزشاموزش بهینه سازی سایتاموزش سئو سایت

1 Comment

 • سلام
  من در زمینه تولید محتوی ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی فعالیت می کنم
  همیشه
  یادتون باشه که یکی از عوامل مهمی که باعث میشه مطالب سایتتون زیاد بازدید بشه عنوان مطالبتونه
  اگه عنوان مطالبتون خوب و جذاب باشه قطعا روی لینک سایتتون بیشتر کلیک میکنن و درنتیجه اعتبار بیشتری پیش گوگل پیدا می کنین و طبعا گوگل هم شما رو به خیلیای دیگه معرفی میکنه
  ولی فکر کردن در مورد ساختن یه عنوان خوب و موثر وقت زیادی رو از آدم میگیره و کار خیلی ساده ای نیست
  اما یه کتاب هست که فکر میکنم خیلی بدردتون بخوره توصیه میکنم حتما یه نگاهی بهش بندازین اینم لینکشه :
  http://barmo.ir/educational/marketing-ads/how-to-write-title.html/
  حتما یه نگاهی بهش بندازید ضرر نمیکنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *