الگوریتم رنک برین گوگل

1 copy 1 - الگوریتم رنک برین گوگل

الگوریتم رنک برین گوگل

الگوریتم رنک برین (Rank Brain)  گوگل چیست؟ چگونه این الگوریتم بر روی سئو تاثیر گذار است؟

موتورهای جستجو بخش عظیمی از گردش های کاربران در محیط اینترنت را در بر گرفته اند و نقش هدایت کاربران را به بهترین صفحات بعهده دارند. اما در رقابتی که میان موتورهای جستجو وجود دارد، کاربران آن موتور جستجویی را می پسندند که نتایج دقیق تری عرضه کند. در میان تمامی موتورهای جستجو، گوگل به طور حتم دقیق ترین و بهترین است. اما چرا گوگل بهترین موتور جستجو است؟

برای پاسخ سوال بالا، به نکته قبلی برمیگردیم. کاربرانی که از گوگل استفاده می کنند بهترین نتیجه را می گیرند. اما چگونه گرفتن بهترین نتیجه ممکن است؟ آن هم میان این همه جستجو (جالب است بدانید در هر دقیقه 2 میلیون عبارت در گوگل جستجو می شود.). در ادامه به پاسخ دادن سوال بالا می پردازیم.

گوگل برای رده بندی وب سایتها در نتایج خود، خط مشی هایی قرار داده است که به الگوریتم های گوگل معروف هستند. این الگوریتم ها هر یک با آنالیزهای خود، گوگل را راهنمایی می کنند که کدام سایت باید در صدر نتایج قرار گیرد. از جمله این الگوریتم ها، الگوریتم پاندا و مرغ مگس خوار می باشد. گوگل علاوه بر تغییرات در الگوریتم های قبلی جهت بهبود آنها، از الگوریتم جدیدی بهره برده است که به رنک برین معروف است که باید برای سئو سایت آن را به دقت بررسی نمود.

Rank brain  چکار می کند؟

عملکرد کلی این الگوریتم نیز مانند دیگر موارد، کمک به گوگل برای نتیجه بندی بهترین وب سایتها است. این الگوریتم، بر خلاف الگوریتم های قبلی که رفتار وب سایتها را مورد بررسی قرار داده بودند، به بررسی رفتار کاربران می پردازد و با استفاده از رفتار کاربران نتایج بهتر را تشخیص می دهد.

مطب پیشنهادی :
تاثیر تگ h1 بر سئو سایت

اجازه دهید با یک مثال این موضوع را روشن کنیم.

فرض کنید شما عبارت سئو سایت را جستجو می کنید و در 5 نتیجه نخست، سایت ایکس رتبه 1 و سایت 7سئو رتبه 2 گوگل را دارند. شما با کلیک بر روی سایت ایکس وارد آن می شوید و با یک وب سایت نامعتبر و دارای اطلاعات ناصحیح مواجه می شوید. حال رفتار شما چگونه است؟

قطعا کلید بازگشت مرورگر را فشار می دهید و دوباره به نتایج گوگل بر میگردید. حال روی سایت 7سئو کلیک می کنید . وارد سایت 7سئو می شوید و مدتی در این سایت مشغول به مطالعه مقالات کاربردی سئو می شوید و پس از یافتن نتیجه مورد نظر، دیگر به سراغ سایت دیگری نمی روید. گوگل با بررسی عملکرد شما و رفتارتان، به این نتیجه می رسد که سایت 7سئو محتوای بهترین نسبت به سایت ایکس دارد و این سایت را در نتایج روزهای آتی، یک نتیجه پایینتر می آورد و سایت 7سئو لینک 1 گوگل را در اختیار می گیرد.

طراحی سایت اراک

تهران - خ دادمان - خ درختی - طراحی سایت اراک
اراک - خیابان جهرم - طراحی سایت اراک,
تهران, ایران 09353132500
تلفن: 09353132500
تلفن دوم: 09199631325
رایانشانی: m.ali.kianpoor@gmail.com
URL: https://webdesignarak.ir
تز انلاین

اموزشاموزش افزایش رتبه سایتاموزش بهینه سازی سایتاموزش سئو سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *