چگونه برای سئو سایت لینک سازی کنیم؟

12 copy - چگونه برای سئو سایت لینک سازی کنیم؟

آموزش لینک سازی

چگونه برای سئو سایت لینک سازی کنیم؟آموزش لینک سازی یا بعبارت دیگر لینک بیلدینگ (Link Building) فرآیندی است که شما توسط آن، می توانید به بهبود وضعیت سئو سایت خود کمک نمایید. در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت و راههایی برای لینک سازی خواهیم یافت.

مفهوم لینک سازی چیست

یکی از مهمترین مواردی که الگوریتم های گوگل را به واکنش نسبت به سایت شما وا می دارد، لینک هایی است که از سایت های دیگر به سایت شما داده شده است. اینکه چرا لینک در سئو سایت مهم است را در بخش بعدی خواهیم گفت. لینک سازی به معنای واقعی امری است که طبیعی صورت می گیرد. اگر شخصی بخواهد به کاربران سایتی را معرفی کند، در سایت خود لینک سایت دیگر را قرار می دهد. این بخش طبیعی کار است. نمونه بارز این لینک ها سایت ویکی پدیا است که تمامی لینکهای آن طبیعی است. اما برای سایتی ناشناخته و سایتی که قبلا روی سئو آن کار نشده است این امر به خودی خود اتفاق نخواهد افتاد. چرا که کسی اصلا سایت ناشناخته را نمی شناسد که بخواهد به آن لینک بدهد. به همین منظور راههایی هست که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

چرا لینک سازی در سئو سایت مهم است

این سوالی است که با دانستن و درک آن گام بزرگی در سئو سایت خود خواهید برداشت. حتما با ما همراه باشید. برای همه ما پیش آمده است که از چیزی پیرامون هر موضوعی در محیط مجازی خوشمان آمده است و سعی کرده ایم آن را برای استفاده کردن آشنایان به هر نحوی انتشار دهیم. حال در محیط وب نیز همین رویه وجود دارد. طبق قوانین کپی رایت نیز اگر مقاله ای کپی می شود باید لینک به منبع آن وجود داشته باشد.

حالا از دید گوگل نگاه خواهیم کرد که چرا وجود لینک بر روی سئو تاثیر گذار است.

در واقع گوگل یکی از ملاک های محبوبیت هر محتوا را موضوع انتشار آن محتوا و آن وب سایت در محیط وب قرار داده است. اگر سایتی از اکثر سایتها لینک داشته باشد به این معنی است که سایت مرجع یک سایت معتبر است و همه به آن اشاره کرده اند. گوگل نیز این برداشت را خواهد نمود که این سایت به دلیل داشتن محتوای مناسب و عالی است که لینک گرفته است.

مطب پیشنهادی :
آموزش لینک سازی

چگونه لینک سازی کنیم؟

سوال اساسی وجود دارد این است که چگونه لینک سازی نماییم. ما در پاسخ به این سوال یک  نکته بیان می نماییم و چند راهکار به شما معرفی می کنیم.

  • در فرآیند لینک سازی باید این نکته را مد نظر داشته باشید که اگر لینکهای شما از سایتهای مرتبط گرفته شود تاثیر چندین برابر دارد.

در ادامه روشهای متنوعی برای گرفتن لینک مفید ارائه خواهیم کرد.

چگونه بک لینک بسازیم؟

در شبکه های اجتماعی فعالیت نمایید

یکی از راههای دریافت لینک کار کردن در شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک، گوگل پلاس، توییتر، لینکداین و یا شبکه های اجتماعی داخلی است. داشتن لینک شبکه های اجتماعی تاثیر مثبت بر روی سئو سایت شما خواهد گذاشت.

از سایت های مشابه درخواست لینک کنید

دنبال سایتهای مشابه سایت خود بگردید، به هر طریقی آنها را قانع کنید به شما لینک بدهند. اگر یک لینک از این راه بدست آورید اندازه چندین لینک معمولی کار کرده اید. همین حالا ارتباط خود را با مدیران سایتهای دیگر شروع کنید.

در وبلاگ دهی ها کار کنید

سرویس های وبلاگدهی، خدمات رایگانی در اختیار شما قرار می دهند که بتوانید تولید و انتشار محتوا داشته باشید. ثبت نام کردن در این وبلاگ دهی ها کار دشواری نخواهد بود. اگر برای وبلاگتان هم تولید محتوا کنید که عالی است و اگر می خواهید محتوا کپی کنید، حتما از سایت اصلی خودتان این کار را انجام دهید.

در انجمن ها فعالیت داشته باشید

انجمن ها نیز یک منبع خوب هستند. برای مثال در انجمن ها بگردید، سوالات کاربران را پاسخ دهید و برای مثال بگویید اگر اطلاعات بیشتر می خواهید به این وب سایت مراجعه نمایید. فراموش نکنید در بخش اطلاعات خود حتما نام وب سایتتان را درج نمایید.

مطب پیشنهادی :
آموزش آنالیز کلمات کلیدی سئو بصورت عملی

لینک نخرید!

توجه کنید عنوان چیست. گفته ایم لینک نخرید. این هشدار را جدی بگیرید. الگوریتم های جدید گوگل در برابر خرید لینک بسیار حساس شده اند و اگر لحظه ای پی ببرند که سایت شما لینک خریداری کرده است، سئو سایت شما دچار مشکل خواهد شد.

خریدن لینک البته اگر با رعایت اصول انجام شود و موارد حساس در آن رعایت گردد می تواند میابنر برای موفقیت باشد. اما هوشیار باشید که پایتان را کج نگذارید.

چرا لینک سازی حساس است؟

لینک سازی فرایند حساسی است. اگر در آن کم کاری کنید سایت شما پیشرفت نخواهد کرد و بالعکس اگر زیاده روی کنید سایت شما شاید برای همیشه از موتور جستجو ناپدید شود. تعداد لینکها و نوع لینکها باید نسبت خاصی باشد. از یک سایت خاص نباید تعداد زیادی لینک داشته باشید. اینها نکاتی است که باید به آنها توجه نمود تا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو به نحو احسن انجام شود.

طراحی سایت اراک

تهران - خ دادمان - خ درختی - طراحی سایت اراک
اراک - خیابان جهرم - طراحی سایت اراک,
تهران, ایران 09353132500
تلفن: 09353132500
تلفن دوم: 09199631325
رایانشانی: m.ali.kianpoor@gmail.com
URL: https://webdesignarak.ir
تز انلاین

اموزشاموزش بهینه سازی سایتاموزش سئو سایتاموزش لینک سازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *