موتور جستجوی گوگل چگونه کار میکند ؟

Google fast Indexing copy - موتور جستجوی گوگل چگونه کار میکند ؟

موتور جستجوی گوگل چگونه کار میکند ؟

این سوالی که مطرح شد سوال خیلی از کاربران گوگل می باشد که موتورهای جستجوی گوگل چگونه کار میکند . در این مقاله قصد داریم این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم . با ما همراه باشید

موتور جستجوی گوگل چگونه کار می کند ؟

زمانی که موضوعی را در گوگل جستجو می کنیم نتایجی که توسط موتورهای جستجو گوگل به کاربر نمایش میدهد بر اساس امتیازاتی است که رده بندی شده و در یک لیست به ما نمایش می دهد . این رده بندی بر اساس یک سری الگوریتم های خود گوگل و فاکتورهایی که این وب سایت ها بر اساس آن رده بندی می شوند و بهترین وب سایت ها را از نظر الگوریتم های گوگل در صدر نتایج قرار می گیرند نشان می دهد .

در پشت پرده نتایج جستجوی گوگل چه می گذرد ؟

نحوه کار موتورهای جستجوی گوگل در فرآیند جستجو به شرح زیر است

بخش اول Crawling and indexing

زمانی که در گوگل عبارتی مورد جستجو قرار می گیرد در کمتر از 1 ثانیه و به سرعت نتایج جستجو برای ما لیست می شوند . شاید شما فکر کنید زمانی که به دنبال عبارتی هستید گوگل با توجه به اون عبارت در وبسایت ها به دنبال موضوع مرتبط و مورد نظر شما می باشد اما قطعا اینطور نیست .

در دنیای وب بیش از چند تریلیون صفحه و بیش از هزاران سایت وجود دارد و اگر روند کار گوگل به این شکلی بود که ما فکر می کردیم باید ماهها به دنبال یک عبارت بگردد و ما باید همچنان منتظر می ماندیم . در واقع گوگل برای حل این مشکل صفحات را در بانک اطلاعاتی خود ذخیره کرده و با توجه به موضوع صفحه دسته بندی می کند، زمانی که شما به عنوان یک کاربر موضوعی را مورد جستجو قرار می دهید گوگل به تک تک این صفحات سر نمیزد تا موضوع مورد جستجو را پیدا کنید .

اما باید دید گوگل چگونه اینکار را انجام می دهد ؟

صفحات ذخیره شده توسط گوگل دارای فرمتی خاص می باشد که با یک نگاه گوگل فورا متوجه می شود که این صفحه مربوط با چه موضوعی است . به نوعی برای تک تک صفحات ما پرونده ای وجود دارد که نام INDEX را به خود گرفته است و در هنگام جستجوی گوگل خیلی راحت و سریع و با توجه به این پرونده ها نتیجه را سریعا به مخاطب نمایش می دهد . در ادعایی که خود گوگل دارد بیش از 60 تریلیون صفحه ایندکس شده را در بانک های اطلاعاتی خودش دارد .

اما در اینجا این سوال پیش می آید که فرآیند ایندکس شدن چگونه است ؟

در بیانیه خود گوگل صفحه به صفحه و از یک لینک به لینکی دیگر در صفحات دیگر می رود و تمام آنها را ایندکس می کند . در بیانی متفاوت گوگل ربات هایی به نام خزنده یا همان crawling را دارد که از یک صفحه به صفحه ای دیگر می رود که به صورت لینک به هم پیوند شده اند و تمام آنها را در بانک اطلاعاتی خودش ذخیره میکند .

یعنی زمانی که ربات های گوگل به صفحه ای می روند اگر در آن صفحه لینکی وجود داشت که به صفحه لینک می روند و آن را هم ایندکس می کنند اما اگر نبود صفحه را ترک می کنند پس اهمیت لینک در بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو از اهمیت بالایی برخوردار است .

در این اواخر به منظور ایندکس بهتر گوگل سایت مپ ها را قرار داده و هر زمان صفحه ی جدیدی به وبسایتی اضافه شد آن را در سایت مپ قرار می دهند و به صورت نوتیفیکیشن به گوگل ارسال می کنند تا گوگل به سرعت صفحه جدید را ایندکس کند .

 

 

طراحی سایت اراک

تهران - خ دادمان - خ درختی - طراحی سایت اراک
اراک - خیابان جهرم - طراحی سایت اراک,
تهران, ایران 09353132500
تلفن: 09353132500
تلفن دوم: 09199631325
رایانشانی: m.ali.kianpoor@gmail.com
URL: https://webdesignarak.ir
تز انلاین

اموزشاموزش سئو سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *