مزایای استفاده از گوگل آنالیتیکس Google Analytics چیست ؟

blog org 1470 1535456239 google analytics copy - مزایای استفاده از گوگل آنالیتیکس Google Analytics چیست ؟

مزایای استفاده از گوگل آنالیتیکس Google Analytics چیست ؟

گوگل آنالیتیکس Google analytics از سرویس های رایگانی است که از جانب گوگل در دسترس وبمستران و مدیران وب سایت ها قرار گرفته و با ارائه ی اطلاعات مختلف از جمله موارد مرتبط با میزان بازدید ها و رفتارهای کاربران می توانند به یک تحلیلگر و یا سئو کار کمک نمایند تا با استفاده از این اطلاعات ، روش های جدیدی در جهت پیشرفت دادن وضعیت سئو و افزایش بازدید سایت انتخاب نماید .

گوگل آنالیتیکس به طور مستقیم به تحلیل و آنالیز موارد مرتبط با کاربرانی خواهد پرداخت که از سایت شما بازدید دارند و اطلاعات مختلفی مانند صفحات ورودی دهنده، کاربران وارد شده ، فعالیت های کاربران، زمانی که حضور دارند و مسیر خروجی آنها را در اختیار ادمین قرار می دهد . به همین جهت این روش یک روش بسیار هوشمندانه به منظور نظارت بر میزان بازدید های انجام شده از صفحات داخلی و صفحه اصلی وب و نیز یک ابزار قدرتمند برای تحلیل بهینه سازی وب سایت است .

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که تحلیل و بررسی رفتار کاربران و بازدیدکنندگان از طریق سرویس گوگل آنالیتیکس چه فایده ای خواهد داشت ؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت که هدف اصلی از راه اندازی یک وب سایت این است که شما بتوانید با ارائه ی اطلاعات و یا در معرض دید قرار دادن خدمات و محصولات خود نظر و توجه بازدیدکنندگان را جلب نمایید . هر کدام از کاربران اینترنتی به عنوان یک وضعیت مشتری در نظر گرفته می شود و نیز در بهترین حالت می توان متقاضی دریافت خدمات یا خرید محصولاتتان باشد وبه بهبود در وضعیت سود آوری اقتصادی کسب و کارتان کمک نماید، به این ترتیب زمانی که گوگل آنالیتیک به عنوان ابزار راهنمای کنترل و بررسی رفتار بازدید کنندگان و تحلیلگر آماری بازدیدهای تحت وب استفاده نمایید می توانید بفهمید که چه زمانی بیشترین بازدید از کدام یک از صفحات داخلی سایت صورت گرفته است و محبوب ترین اطلاعات و مطالب و یا محصولات شما از دید کاربران اینترنتی کدام است ؟

و نیز بازاریابان اینترنتی با بررسی این گزارشات می توانند تشخیص دهند که چه نوع تبلیغاتی در فضای مجازی موجب شده است تا بر تعداد بازدیدکنندگان سایت افزوده شده است . با این وجود شما می توانید با برخورداری از یک تحلیل درست، استراتژی و راهکارهای جدید را برای رسیدن به هدف خود در بازه ی زمانی مشخص تعیین نمایید و گوگل آنالیتیک با ارائه گزارشات تخصصی یک راهنما در جهت تحقق اهداف شما خواهد بود . 

مزایای استفاده از گوگل آنالیتیکس

سرویس گوگل آنالیتیک چه اطلاعاتی را ارائه می دهد ؟

گوگل آنالیتیکس Google analytics تمام ویژگی هایی که مناسب برای یک برنامه قدرتمند تحلیلگر تحت وب لازم است را دارا می باشد و همچنین با برخورداری از امکانات گوناگون می توان به بهترین شکل ترافیکی که به یک وب سایت روانه می شود را تعیین کند . با توجه به اینکه این برنامه از طرف گوگل ارائه شده است به میزان زیادی میتواند به منظور تحلیل سایت هایی که به دنبال افزایش رتبه در موتور جستجوی گوگل هستند مناسب باشد . در جهت تحلیل جامع تر  و بررسی دقیق تر وضعیت صفحات وب، می توانید این سرویس را به صورت ترکیبی با یکی دیگر از مهم ترین ابزارهای گوگل به نام وب مستر تولز استفاده نمایید. 

در ادامه این مقاله به بررسی برخی از امکاناتی که گوگل آنالیتیک در اختیار وب مستران قرار می دهد . مشاهده می نمایید :

محل و موقعیت جغرافیایی کاربران ( کشور و شهر )

تکنولوژی مورد استفاده و مرورگرهایی که کاربران برای بازدیدکننده از طریق آن صفحات وب را مشاهده نموده است .

اطلاعاتی راجع به بازدیدکنندگان سایت شما در قالب اعداد، جدول و گراف های نمایشی

رزولوشن صفحه نمایش دستگاهی که بازدیدکننده از طریق آن صفحات وب را مشاهده نموده است .

مشخص می کند که کاربران از چه منابعی به سایت شما وارد شده اند ؟ تبلیغات، انواع لینک های موجود در سایت های دیگر، ایمیل های تبلیغاتی، کلمات کلیدی، کانال ها، رسانه های اجتماعی و… )

مشاهده ی مدت زمانی که کاربران در صفحات وب گذرانده اند .

شناسایی قوی ترین و ضعیف ترین صفحات یک سایت بر اساس میزان جذابیتی که برای کاربران دارد .

اطلاعاتی در مورد تاثیر محتوای سایت بر بازدید کنندگان در اختیار مدیران سایت قرار می دهد

ارائه گزارش کاملا تصویری از تعداد بازدید های وب سایت شما

چگونه می توان از گوگل آنالیتیک استفاده کرد ؟

در ابتدا شما نیاز به یک حساب جیمیل دارید و در آن وارد شوید .
سپس آدرس google.com/Analytics را در مرورگر خود وارد نمایید .
سپس به این دلیل که از قبل وارد حساب جیمیل خود شده اید گزینه Access Analytics برای شما به نمایش در می آید، بر روی آن کلیک نمایید .
در این مرحله شما نیاز دارید که کد گوگل آنالیتیک که ترکیبی از جاوا اسکریپت و HTML می باشد را به سایت خود می توانید اضافه نمایید تا ربات ها بتوانند به آسانی وضعیت سایت شما را ردیابی نمایند .

طراحی سایت اراک

تهران - خ دادمان - خ درختی - طراحی سایت اراک
اراک - خیابان جهرم - طراحی سایت اراک,
تهران, ایران 09353132500
تلفن: 09353132500
تلفن دوم: 09199631325
رایانشانی: m.ali.kianpoor@gmail.com
URL: https://webdesignarak.ir
تز انلاین

اموزشاموزش افزایش رتبه سایتاموزش بهینه سازی سایتاموزش سئو سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *