با محتوای کپی چکار کنیم؟

7 1 - با محتوای کپی چکار کنیم؟

چگونه محتوای تکراری حذف نماییم؟

با محتوای کپی چکار کنیم؟همانطور که بارها و بارها اشاره کرده ایم، سئو سایت با محتوای کپی غیر ممکن است. شما با کپی کردن محتوای سایت دیگران در واقع به حریفان خودتان کمک کرده اید. در ادامه این مقاله به بررسی اینکه چرا محتوای کپی برای وب سایت مضر است خواهیم پرداخت. سپس شما را راهنمایی خواهیم کرد چگونه از این موضوع در سایت خود آگاه شوید و پس از آن چگونه محتوای تکراری را حذف نمایید تا ضرر نکنید.
درک اینکه محتوای کپی برای وب سایت شما و جایگاه آن در گوگل مانند سم است، زیاد دشوار نیست. یکی از گامهای مهم بهینه سازی سایت بهینه سازی محتوای آن است.

فرض کنید سایت شما از سایت ایکس مطلب کپی می کند. حال میخواهیم بررسی کنیم که چه به سر سایت شما و چه بر سر سایت رقیبان شما می آید؟
همانطور که میدانید قوانینی در فضای مجازی وجود دارد که البته در ایران رعایت نمی شود. این قانون که به قانون کپی رایت معروف است، حق انتشار محتوا را برای تولید کننده آن محفوظ میداند و هر گونه دزدیدن محتوا را محکوم می کند. گوگل نیز طبق این قانون از کسانی که محتوای دیگران را بر میدارند حمایت نمی کند.

اگر شما محتوای یک سایت را کپی کنید، دو حالت برای شما رخ خواهد داد:

سئو سایت شما پیشرفت که نمی کند، پسرفت هم می کند!

در این حالت شما محتوا را کپی کرده اید، اما هیچ نشانی از سایت منبع آن وجود ندارد و در واقع شما خودتان را نویسنده آن محتوا معرفی کرده اید! باید خدمتتان عرض کنیم تا زمانی که این محتواها داخل سایت شما قرار دارد سئو هیچ معنایی ندارد و صفحه شما به هیچ وجه در گوگل پیشرفت نمی کند مگر در موارد خیلی خاص که به بیان آن نمی پردازیم.

سئو سایت شما پیشرفت نمی کند، اما پسرفت هم نمی کند!

این موضوع زمانی رخ می دهد که سایت شما پس از استفاده از محتوای سایت رقیب، کپی رایت را رعایت نموده و منبع آن را نیز ذکر می کند.. در این حالت نیز سایت شما در واقع هیچ تغییری نخواهد کرد. نه پیشرفت و نه پسرفت. البته این مورد برای بسیاری از وب سایتهایی که عمده ورودی خود را از موتورهای جستجو نمیگیرند بسیار کارآمد و مفید است. اگر شما هم نیاز دارید محتوای دیگران را کپی کنید، حتما کپی رایت را رعایت نمایید تا ضرر نکنید.

مطب پیشنهادی :
آموزش آنالیز کلمات کلیدی سئو بصورت عملی

با کپی کردن محتوا به رقیبان خود کمک کرده اید!

محیط مجازی و اینترنت بسیار فراگیر گشته است و بسیاری افراد با آن درگیر شده اند. در این فراگیری، اتفاقی می افتد که بصورت خودکار است و نمی توان از آن جلوگیری نمود. این موضوع انتشار محتواست. بارها برای خودتان نیز اتفاق افتاده است که موضوعی را جالب دانسته اید و به دوستان خود معرفی کرده اید. طبیعتا محتوایی که خوب و بدرد بخور است بیشتر منتشر می شود. گوگل از این موضوع برای بررسی سایتهایی که محتوای مفید تولید می کنند استفاده کرده است و به سایتهایی که محتوای بهتری تولید می کنند امتیاز بیشتری در سئو می دهد.

حال اگر شما محتوای یک سایت دیگر که موضوع آن با سایت شما یکسان است کپی کنید، به گوگل گفته اید که سایت رقیب من محتوای خوبی دارد. لطفا به این سایت امتیاز بیشتری بدهید! در حالی که در عمل هیچ وقت همچین چیزی را نخواسته اید اما نآگاهانه در رسیدن به آن تلاش می کنید!

مطلب های سایت من کپی است، چکار باید بکنم؟

سوالی است که احتمالا در ذهن شما وجود دارد. بسیاری از افراد و وبمسترها نمی دانند این موضوع چقدر برای سایتشان مضر است. اما تا اینجای کار متوجه این موضوع شده اید که نباید این کار را ادامه بدهید مگر در مواقع خاص و آن هم با رعایت کپی رایت یا قانون بازنشر!
ما برای خداحافظی با مطالب کپی چند راه داریم که با اولویت به بیان آنها پرداخته ایم

محتوای تازه جایگزین نمایید

اینکار برای شما مانند این است که اکسیژن تازه به سایت خود تزریق کرده باشید. اگر توانایی تولید محتوا دارید و می توانید خودتان مطلب بنویسید، شروع به بازنویسی محتوای تکراری سایت خود نمایید. می توانید مطلب قبلی را مطالعه نموده و برداشت خودتان را از آن بازنویسی کنید. به همین سادگی. البته دانستن این نکته خالی از لطف نیست که اگر سایت شما مدت زیادی است که با محتوای کپی کار می کند، برای اینکه سئو سایت بهبود پیدا کند علیرغم اینکه نیاز است مطالب قبلی را اصلاح نمایید، بلکه نیاز است صفحات جدید با محتوای با کیفیت اضافه کنید. در غیر اینصورت نباید انتظار زیادی داشته باشید.

مطب پیشنهادی :
بهترین cms در زمینه سئو کدام است؟

کپی رایت را اضافه نمایید

هیچ تضمینی بابت این وجود ندارد که با رعایت این موضوع سریعا سئو شما بهبود پیدا کند اما اگر توانایی  بازنویسی محتواهای کپی را ندارید حداقل ذکر کنید این محتواها از کجا آمده اند.
البته رعایت این موضوع زمانی ضروری می شود که شما بخواهید صفحات با محتوای خودتان را سئو کنید و برای آن لازم است این قانون رعایت شود.

صفحات را از بین ببرید!

دقت کنید که این راه آخرین راه باشد نه اولین راه. ما هیچ وقت توصیه نمی کنیم صفحات خود را از بین ببریدو این کار مورد استقبال گوگل هم قرار نخواهد گرفت. اما گاهی دیگر راهی نمی ماند و مجبوریم اینکار را بکنیم تا سئو سایت در حالت کلی بهتر شود.

 برای اینکار باید به چند موضوع دقت کنید که در زیر ذکر میکنیم

•    صفحات 404 نسازید. اگر نیاز از صفحه ای را از بین ببرید، بهتر است آدرس آن صفحه را به جای دیگری هدایت نمایید که مشابه با صفحه از بین رفته است. با این کار کمک خواهید نمود که سایت شما در گوگل صدمه نبیند.
•    به گوگل بگویید این لینک را از نتایج حذف کند! اگر روی این موضوع حساس هستید که کاربر وارد صفحات 404 نشود، می توانید به گوگل بگویید آن صفحه از سایت شما از نتایج حذف گردد. این مورد را می توانید از کنسول گوگل بررسی نمایید و درخواست دهید.

چگونه محتوای کپی را تشخیص دهیم؟

این مقوله به خودی خود نیازمند یک بخش تخصصی است که در مقاله بعدی آن را توضیح خواهیم داد. اما یک توضیح مختصر و مفید خواهیم گفت تا اگر زمان کافی برای خواندن مقاله بعدی را ندارید، می توانید چند خط از محتوای خود را در گوگل جستجو کنید و اگر لینک 1 برای شما نبود، محتوایتان نیاز به بازنویسی دارد.

طراحی سایت اراک

تهران - خ دادمان - خ درختی - طراحی سایت اراک
اراک - خیابان جهرم - طراحی سایت اراک,
تهران, ایران 09353132500
تلفن: 09353132500
تلفن دوم: 09199631325
رایانشانی: m.ali.kianpoor@gmail.com
URL: https://webdesignarak.ir
تز انلاین

اموزشاموزش بهینه سازی سایتاموزش تولید محتوااموزش سئو سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *