چگونه محتوای تکراری و کپی شده را تشخیص بدهیم؟

7 1 - چگونه محتوای تکراری و کپی شده را تشخیص بدهیم؟

چگونه محتوای کپی را تشخیص دهیم؟

 چگونه محتوای تکراری و کپی شده را تشخیص بدهیم؟اگر بخواهیم از چیزی بعنوان قاتل سئو سایت نام ببریم به چیزی جز محتوای کپی نمی رسیم!در رابطه با اینکه محتوای کپی چگونه بر وب سایت شما تاثیر می گذارد پیش تر توضیحاتی داده ایم و در مقاله حذف محتوای کپی می توانید این موضوع را مطالعه نمایید.
در این مقاله از سری مقالات آموزش سئو سایت، به مبحث تشخیص اینکه چه محتوایی کپی است خواهیم پرداخت.
ما در دو حالت نیاز داریم تا کپی بودن محتوا را بررسی نماییم که در زیر به آنها می پردازیم

حالت اول – محتوایی که قبلا در داخل سایت قرار داده شده است و در موتور جستجوی گوگل ایندکس شده است.

در این حالت چون متن سایت ما داخل گوگل ایندکس شده است، از خود موتور جستجوی گوگل می توانیم برای تشخیص این موضوع بهرمند گردیم.

چگونه تشخیص دهیم؟

کافیست بخشی از محتوای خود را انتخاب نمایید. این محتوا نباید بیش از حد طولانی باشد. حدود دو خط کافی است. سپس آن را کپی کرده و داخل گوگل جستجو نمایید. اگر سایت شما لینک 1 نبود، به سلامت محتوای خود شک کنید! این مورد را برای چند جای مختلف از یک مقاله تست کنید. اگر در اکثر موارد لینک 1 گوگل بودید، مقاله شما برای سئو سایت مفید است در غیر اینصورت مقاله از دید گوگل کپی محسوب شده و نمی تواند نتیجه مناسبی بگیرد.
البته در این روش ممکن است خطا نیز در کار وجود داشته باشد. این روش را برای سایت خود تست کنید، اگر نتیجه ای که گرفتید، محتوای کپی بود، آن را با استفاده از ابزار دوم که در ادامه معرفی می کنیم، مجددا چک کنید تا مطمئن شوید.

مطب پیشنهادی :
آیا حذف پیج رنک تاثیری بر کیفیت بک لینک گذاشته است؟

حالت دوم – شما محتوایی تولید کرده اید و میخواهید کپی بودن یا نبودن آن را تشخیص دهید

یکی از مهمترین مسائل در زمینه تولید محتوا و سئو سایت بصورت بهینه همینجا است. شما اگر از ایتدا محتواهای خود را چک کنید، هیچگاه از دید گوگل به یک سایت کپی کننده ی محتوا تبدیل نخواهید شد و این خود یکی از بزرگترین گامها در سئو است.

چگونه این موضوع را تشخیص دهیم؟

در گذشته این مسئله اهمیت زیادی در بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو نداشت و بسیاری از افراد با تولید خزنده ها و رباتهایی اقدام به سرقت محتوا می کردند. اما با پیشرفته شدن موتورهای جستجو، این موضوع نیز اهمیت پیدا کرد. بسیاری از افراد نیز برای سرویس دهی این موضوع اقدام به راه اندازی وب سایتهایی نمودند که بتوان با آنها محتواها را بررسی نمود.
برخی از این سرویس ها رایگان و برخی نیز دارای هزینه هستند. در ادامه چند سرویس را معرفی خواهیم نمود.
ابزار plagscan

کار کردن با این وب سایت بسیار ساده است. شما پس از ورود به سایت plagscan ، کافیست محتوای خود را در باکس موجود کپی نموده و درخواست شروع آنالیز را فشار دهید. به همین سادگی یک گام مثبت در سئو سیت خود برداشته اید. نکته ای که در این زمینه وجود دارد محدودیت داخل این وب سایت است. شما پس از مدتی، باید طبق پلن های این وب سایت اقدام به خرید نمایید.

ابزار edubirdie
استفاده از ابزار edubirdie طبق عنوان این وب سایت رایگان است. کار کردن با آن همچنان ساده است . کافیست محتوای خود را کپی نمایید. تفاوت دیگر آن علاوه بر رایگان بودن، این است که در این سایت، شما باید عنوان مقاله خود را نیز بنویسید تا بررسی گردد.

مطب پیشنهادی :
اشتباه رایج در بک لینک گرفتن برای سایت

طراحی سایت اراک

تهران - خ دادمان - خ درختی - طراحی سایت اراک
اراک - خیابان جهرم - طراحی سایت اراک,
تهران, ایران 09353132500
تلفن: 09353132500
تلفن دوم: 09199631325
رایانشانی: m.ali.kianpoor@gmail.com
URL: https://webdesignarak.ir
تز انلاین

اموزشاموزش بهینه سازی سایتاموزش تولید محتوااموزش سئو سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *