آموزش ایندکس کردن لینک در نسخه جدید وبمستر گوگل

1 copy - آموزش ایندکس کردن لینک در نسخه جدید وبمستر گوگل

آموزش ایندکس کردن لینک در نسخه جدید وبمستر گوگل

 ایندکس کردن لینک در نسخه جدید وبمستر گوگل _یکی از تغییرات اساسی که در ماههای اخیر در موتور جستجوی گوگل رخ داده است، تغییر ابزار وبمستر تولز به نسخه بتا می باشد. این نسخه در ابتدا بصورت آزمایشی مورد استفاده قرار گرفت و حدود یک هفته پیش به نسخه رسمی تبدیل شد. این نسخه نسبت به نسخه قبلی تغییرات ظاهری زیادی داشته است . یکی از این قسمت ها، بخش فچ (fetch) یا درخواست برای ایندکس سریع مطالب است. ما در این مقاله به شما آموزش ایندکس کردن لینک در نسخه جدید وبمستر گوگل را توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

همانطور که اشاره کردیم و شما هم در روند سئو سایت خودتان مشاهده نموده اید، وبمستر گوگل حالا تحت عنوان وبمستر نسخه فعلی و نسخه قبلی در دسترس است. ما در مقالات گذشته، به توضیحاتی در رابطه با این نسخه داده ایم که می توانید از بخش مقالات آموزشی سئو مطالعه نمایید..

نحوه درخواست ثبت لینک در وبمستر نسخه جدید

پس از ورود به کنسول سرچ گوگل که نام جدیدتر همان وبمستر است و با آدرس https://search.google.com/search-console در دسترس است، باید از منوی سمت چپ گزینه url inspection  را انتخاب نمایید. در این بخش شما می توانید اطلاعات لینک مورد درخواست خود را بصورت کامل مشاهده نمایید. با انتخاب این منو، بخشی از صفحه که در همه جا نیز به آن دسترسی داشته اید، برایتان مشخص می شود. کافیست لینک جدید و یا حتی لینک قبلی سایت خود را در آن وارد کنید و کلید اینتر را فشار دهید تا نتایج و  تجزیه تحلیل های گوگل که برای سئو و بهینه سازی سایت نیز مفید هستند را ببینید. شما ممکن است با دو نوع نتیجه مواجه شوید

مطب پیشنهادی :
بهبود رتبه سایت در گوگل

نتیجه اول – لینک شما ایندکس نشده است

اگر لینک شما جدید باشد، با زدن گزینه “Request indexing” می توانید درخواست ایندکس آن صفحه را به گوگل بدهید. خزنده گوگل نیز پس از چند دقیقه لینک شما را بررسی و به فهرست نتایج جستجوی گوگل می افزاید.

ایندکس لینک در گوگل وبمسترپس از ثبت درخواست چیزی که شما مشاهده خواهید نمود همانند تصویر زیر است

آموزش ایندکس کردن لینک در نسخه جدید وبمستر گوگل

نتیجه دوم – لینک شما قبلا ایندکس شده است

در این حالت گوگل از شما می پرسد که آیا صفحه شما تغییر کرده است؟ اگر صفحه شما تغییراتی داشته و می خواهید ایندکس مجدد شود، می بایست درخواست خود را ثبت نمایید تا همانند یک لینک جدید، محتویات این لینک بررسی و ایندکس گردد.

آموزش ایندکس کردن لینک در نسخه جدید وبمستر گوگل

همچنین در ادامه توضیحاتی که گوگل در قسمت مربوط به ایندکس کردن صفحات جدید سایت ارائه می دهد، شما می توانید اطلاعاتی نظیر آخرین تاریخ که ربات گوگل صفحه و سئو آن را بررسی کرده و همچنین وضعیت موبایل فرندلی بودن سایت را مشاهده نمایید. این توضیحات می تواند در امر بهینه سازی سایت و بویژه بهینه کردن سایت بر روی موبایل به شما کمک کند.

نحوه ایندکس کردن لینک در نسخه جدید وبمستر گوگل

طراحی سایت اراک

تهران - خ دادمان - خ درختی - طراحی سایت اراک
اراک - خیابان جهرم - طراحی سایت اراک,
تهران, ایران 09353132500
تلفن: 09353132500
تلفن دوم: 09199631325
رایانشانی: m.ali.kianpoor@gmail.com
URL: https://webdesignarak.ir
تز انلاین

اموزشاموزش بهینه سازی سایتاموزش سئو سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *